Най – ново

Днес в НУ „Архимандрит Зиновий“ за първи път прозвуча училищно радио
„Таланти“, което не само ще подобри уменията на учениците за комуникация,
но и ще обогатява речника им и правилното говорене в ежедневието. Ще
запълва свободното време на учениците със смислени дейности, ще ги
възпитава в родолюбие и ще подобрява микроклимата в училище. Училищното
радио е сред иновациите, чрез които училищното ръководство се стреми към
подобряване на качеството на образователния процес и развитие на талантите и
заложбите на учениците. Радиопредаватели са монтирани пред класните стаи и
на двора на училището.
Първото тематично предаване на ученическото радио e подготвено от
учениците от втори клас и представителния хор на училището днес, по повод
Деня на народните будители-1ноември.
Радио предавания ще се подготвят от учениците за всеки празник. 


                                    Вътрешно-училищен турнир по футбол „Христо Радованов“ 2020г. 

         


 

 



 

129857.jpg

 

   Александър Костадинов – III клас
класиран на III място
  КОЛЕДНО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ
 


 

 


НАЦИОНАЛНА СЕДМИЦА НА ЧЕТЕНЕТО!
Четенето-интересно и забавно – си казаха учениците от НУ „Архимандрит Зиновий“.
Донесоха и размениха книжки помежду си, четоха интересни приказки, направиха илюстрации с любими приказни герои, а второкласниците се състезаваха по краснопис


Във връзка с възникналата необходимост от отопление на сградите през зимния сезон, с което значително се увеличават предпоставките за възникване на пожари в бита и обществения сектор, Ви информираме, че от ГДПБЗН-МВР е разработена брошура „Пожаробезопасна кухня, отопление и електрическа инсталация”.


 
 
 

 
 
 
            

           
                                    Ивана Иванова – 4 „а“ клас
                             „Ученик на годината“ начален етап
 

                        Кристияна Иванова- 4 „а“ клас

                                          ПЪРВО МЯСТО

                        НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО МУЗИКА

                                     „КЛЮЧЪТ НА МУЗИКАТА“

 



                  Стоян Деянов Стойнев – I „в“ клас
II място – ВЕЛИКДЕНСКО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ

 


 



                     

           XV Национален конкурс „Орфеева дарба“ – София, 2019

Диплом и ЗЛАТЕН медал на ВИКТОРИЯ ВЕНЧОВА – IV а

Диплом и СРЕБЪРЕН медал на АНДРЕА ИВАНОВА – IV а

Диплом и СРЕБЪРЕН медал на МЕЛАНИ ГЕОРГИЕВА – III а

Диплом и БРОНЗОВ медал на АННА КРАЛЕВА – III а

Диплом и ПООЩРИТЕЛНА награда на АЛЕКСАНДРА МЕТОДИЕВА – IV а

Диплом и ПООЩРИТЕЛНА награда на ЙОАНА КАФТАНОВА – IV а

Диплом за високи творчески постижения с участниците – лауреати на ЛАРИСА КИРИЛОВА -учител по музика

                                                       


                                                                

                                                                      

                                           SPELLING BEE 2019 – Регионално състезание

  

                 Поздравления за Моника Христова – IV „а“ и Ивана Иванова – IV „в“ 

 


            

           Третокласниците от НУ „Архимандрит Зиновий“ проведоха литературната викторина „Четенето – забавно, интересно и лесно!“ върху творбите на авторите Ран Босилек, Елин Пелин и Ангел Каралийчев.
             Излъчените победители получиха награди и грамоти.


 

                                                          SPELLING BEE 2019

 

 


 

Учениците от НУ „Арх.Зиновий“ отбелязаха 146 години от гибелта на Васил Левски с кратка програма от стихове и поднасяне на цветя на паметника на Апостола на Свободата! ПОКЛОН!

 


 

 


Резултати  на класиралите се ученици от Областния кръг на Националната олимпиада по математика:

Невена Деянова Стойнева IV б – 6т.

Виктория Вескова Венчова IV а – 2т.

Андреа Владимирова Пламенова IV б – 1,5т.

Ивана Иванова Иванова IV в – 1т.

Моника Любомирова Христова IV а – 0т.

София Владимирова Борисова IV в – 0т.

Резултати  на класиралите се ученици на Общински кръг на Националната олимпиада по математика:

Виктория Вескова Венчова IV а – 21т.

Невена Деянова Стойнева IV б – 21т.

Александър Станиславов Станишев IV в – 21т.

София Владимирова Борисова IV в – 21т.

Мариян Руменов Стоилов IV в – 20т.

Андреа Владимирова Пламенова IV б – 19т.

Моника Любомирова Христова IV а – 16т.

Ивана Иванова Иванова IV в – 16т.

 


 

Резултати от ОБЩИНСКИ КРЪГ  на НАЦИОНАЛНОТО СЪСТЕЗАНИЕ „КЛЮЧЪТ НА МУЗИКАТА“

Виктория Вескова Венчова 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   84 т.
Габриела Димитрова Джалева 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   83 т.
Йоана Станиславова Кафтанова 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   82 т.
Анжела Димитрова Джалева 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   80 т.
Кристияна Тихомирова Иванова 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   78 т.
Андрея Ангелова Иванова 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   77 т.
Моника Любомирова Христова 4 а   НУ „Арх.Зиновий“   76 т.

 


 
 
ХVIII-ия Национален детски фолклорен фестивал с международно участие “СЛЪНЦЕ ИДЕ”- ДРЕН,2018
 
ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ – за високи постижения в областта на любителското художествено творчество
се присъжда на :
-Виктория Венчова – из.на народни песни при НУ“Архим.Зиновий“ гр.Радомир
 
ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ ПЕВИЦИ/ПЕВЦИ
I-ва възрастова група до 11 години
 
Златен медал и диплом се присъжда на:
1/. Мелани Георгиева- НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
2/. Андрея Иванова –НУ“Архим.Зиновий“ гр.Радомир
3/. Йоана Кафтанова – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
 
Сребърен медал и диплом се присъжда на:
1/. Александра Методиева-НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
2/. Моника Христова-НУ“Архим.зиновий“ гр.Радомир
3/. Кристияна Иванова – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
4/. Кристина Начева – НУ „Архим. Зиновий“ гр.Радомир
 

 

Представянето на хористите от народен хор „Мрачанче“ в предаването „От българско, по-българско“ по Телевизия СКАТ с водещ Валя Асенова беше блестящо, изпълнено с много вълнения, усмивки емоции.

             Това е един невероятен спомен, който ще остане завинаги в детските сърца!

              

           

                    

       

             

           

           

         

            

           

 


 

Наградени ученици на

Петнадесетия национален литературен конкурс „Мария Смилова“гр. Радомир

ΠЪPBA BЪЗPACTOBA ГPУΠA – ΠOEЗИЯ

Първа награда
Ивана Николаева– II „В” клас

за стихотворението: „Сезони”

Трета награда

Самуил Любомиров Петров – II „В” клас

за стихотворението: „Пролет”

Πooщpение

Гeopги Илиaнoв Mиxaйлoв – ІІ „B” ĸлac

зa cтиxoтвopeниятa: „Бeля” и „Πpoлeт”

ΠЪPBA BЪЗPACTOBA ГPУΠA – ΠPOЗA

Първа награда
Емили Радославова Кирилова – ІV „Б” клас

за есето: „България”

Πooщpeниe

Йopдaн Мирославов Димитpoв – ІV „B” ĸлac

зa пpиĸaзĸaтa: „Дap oт cъpцe”

Kpиcтинa Любocлaвoвa Haчeвa – ІV „Б” ĸлac

зa:  „Лeгeндa зa тъмнoтo eзepo”

                                                                   

                                                      

                  

 


 

  Spelling Bee 2018 | Bulgarian National English Spelling Bee

       

Мария Димитрова

 


 

Участие на НУ„Архимандрит Зиновий“в XIV Национален детско- юношески конкурс за музикално изкуство „Орфеева дарба“ град София.

По традиция и тази година на 25 март XIV Национален детско- юношески конкурс за музикално изкуство „Орфеева дарба“ събра талантливите деца на България в град София.

Добрите новини от конкурса за нашия град вече са факт.

Изказваме сърдечни благодарности и признателност на Училищното настоятелство и Община Радомир, които ежегодно подкрепят финансово участието на децата от училището в конкурса.

С отличия за пореден път се завърнаха възпитаниците на младия талантлив, музикален педагог – Лариса Кирилова.

Четири поощрителни награди / Диплом / получиха Мелани Малинова, която изпълни песните“Оздол иде нова кола“ и „Мома има бело лице“; Йоана Кафтанова, в изпълнение на песните „Месечинко ясна“ и “Тръгнали старци“; Калоян Ивайлов се представи с „Кацнал бръмбар на трънка“ и “Чубричанче ле“, а  Анна Кралева изпя „Огряла месечинка“  и “Райна княгиня“

 С диплом и сребърен медал беше отличена Ивелина Ивайлова, за песните „Пойдох, поведох“ и „Събра се родата“

а златният медал бе заслужена награда за малката Виктория Венчова. Тя изпълни песните „Мори мома бега“ и „Море аресах си“

Бурни аплодисменти получи групата за автентичен и обработен фолклор “Мрачанче“ / втора възрастова група /. Тя изпълни „Шопска китка“ и бе отличена с най-високото отличие „ГРАН ПРИ“ и покана за звукозапис в БНР , както и участие в телевизионното предаване-„От българско, по – българско“.

 За своите високи творчески постижения Лариса Кирилова бе удостоена с диплом.

Честито на наградените!

 


 
      С много ентусиазъм и спортен дух се проведе традиционния училищен шахматен турнир по случай предстоящия патронен празник.
    Победители са:
I място – Калоян Данаилов Чолаков– IV в клас
II място – Алекс Емилов Тодоров – IV в клас
III място – Калоян Анатолиев Стоилов – IV б клас 
 
 

     
     На 09.02.2018г. се проведе открит урок на тема „Васил Левски“ от уредници на Националния музей
„Васил Левски“-гр.Карлово, с учениците от III а клас.
     Благодарим на гостите от град Карлово!
 

 

  Класирана на първо място с златен медал е Елия Стоева -I в клас с класен ръководител

Наталия Георгиева
Второ място-сребърен медал спечели Иван Иванов – II в клас и със специална грамота за
пето място се награждава Никола Бошняков от II в клас с класен ръководител
Райка Цветанова

                                            

 


 

   Красиви Коледни картички изработиха  децата от НУ“Архимандрит Зиновий“ и бабите от дома за

стари хора „Св.Иван Рилски“

 


 

    На гости в Районен съд – Радомир

 


 

   На 23 и 24 юни 2017 година на откритата естрада в парка на село Дрен, Община Радомир, Област Перник се проведе ХVII-ия Национален детски фолклорен фестивал с международно участие “СЛЪНЦЕ ИДЕ”- ДРЕН,2017
Националният фестивал бе журиран от жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Милчо Георгиев – хореограф – фолклорист
ЧЛЕНОВЕ:1/. Райчо Христов – музиколог
2/. Лиляна Симова – етномузиколог
На фестивала се представиха 62 певчески, оркестрови и танцови групи, формации, ансамбли, групи за словесен фолклор и детски игри за традиционен и обработен фолклор и 97 индивидуални изпълнители: певци/певици; инструменталисти; . разказвачи и хумористи с общо 1200 участника.
Детските фолклорни групи и индивидуални изпълнители бяха представители на детски градини, начални училища, основни училища, средни училища, народни читалища, домове на културата и частни формации от 5 областни центъра –Перник, София-град, София Област, Кюстендил, Благоевград .
След обстойно гледане и прослушване журито класира и присъди следните награди за традиционен и обработен фолклор за групи, формации, колективи и индивидуални изпълнители, както следва:

ГОЛЯМА НАГРАДА НА НАСТОЯТЕЛСТВОТО НА НЧ “БЛАГОЙ
ПОПОВ-1927 г.” СЕЛО ДРЕН ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ –
КУПА И ДИПЛОМ
СЕ ПРИСЪЖДА НА :

На детска фолклорна певческа група „МРАЧАНЧЕ“
при НУ„Архим.Зиновий“ град Радомир, Област Перник
Ръководител: Лариса Кирилова

Специални награди:
 Плакет и диплом – за високи постижения в областта на
любителското художествено творчество
се присъжда на :
1/.Лариса Кирилова- диригент и ръководител на фолклорни формации

Индивидуални изпълнителни певици/певци
І -ва възрастова група до 11 години
Златен медали и диплом се присъжда на:
1/. Виктория Венчева – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
2/. Лора Валентинова – НУ „Архим. Зиновий“ гр.Радомир
3/. Андрея Михайлова – НУ „Архим. Зиновий“ гр.Радомир
4/. Красина Николова – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
5/. Етна Илиева – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир

Сребърен медал и диплом:
1/. Никола Любенов – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
2/. Мелани Георгиева – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир

Бронзов медал и диплом:
1/. Анна Живкова – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир

РАЗДЕЛ СЛОВЕСЕН ФОЛКЛОР
Индивидуални изпълнители
І-ва възрастова група до 11 години
Златен медал и диплом:
1/. Детско фолклорна дуо – разказвачи
Сияна Ананиева и Даниел Ангелов – НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир

ТАНЦОВИ ГРУПИ, ФОРМАЦИИ И КОЛЕКТИВИ:
I-ва възрастова група до 11 години
ПЛАКЕТ – I-во място и диплом се присъжда на:

1/Детска танцова група при НУ „Архим.Зиновий“ гр.Радомир
Ръководител: Снежана Михайлова

 


 

    Поздравления за наградените ученици в IX Национален детски фолклорен

фестивал „Дай,бабо,огънче”-с.Мещица

 Категория народно пеене-Първа възрастова група:

Красина Николова-СПЕЦИАЛНА НАГРАДА

Мелани Георгиева-ПЪРВА НАГРАДА

Андреа Михайлова-ПЪРВА НАГРАДА

Анна Живкова-ВТОРА НАГРАДА

Никола Любенов-ВТОРА НАГРАДА

Категория вокални групи-Първа възрастова група:

Трио „Българка-нова” -СПЕЦИАЛНА НАГРАДА

Народен хор „Мрачанче” -ПЪРВА НАГРАДА

Категория танцови състави-Първа възрастова група:

ДТС „Мрачанче” -ПЪРВА НАГРАДА

Категория словесен фолклор-Първа възрастова група:

Сиана Ананиева и Даниел Ангелов-ВТОРА НАГРАДА

Поздравления и за техните ръководители-

Лариса Кирилова,

Снежана Михайлова, Калин Александров и

Красимир Кирилов, които с всеотдайния си труд и амбиция възпитават у нашите ученици любов и вярност към родовите корени.

 


 

Аз управлявам своя велосипед безопасно

====================================================================================

Участие на учениците в осмия национален фолклорен фестивал „Шопски наниз”-гр.Костинброд

Костинброд

  Бурни аплодисменти и множество награди спечелиха талантливите деца на НУ „Архимандрит Зиновий” в XVII-то издание на Националния детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче” на 17 март в Стара Загора.

    Това е един от най-престижните детски фолклорни фестивали в България, който дава сцена за изява на деца-таланти в областта на фолклорното изкуство.

    Завоюваните отличия на нашите ученици са плод и на усърдната работа на техните музикални педагози- Лариса Кирилова и Красимир Кирилов.

    За наша радост всички участници бяха оценени високо и получиха призови отличия:

1.Група за автентичен и обработен фолклор „Мрачанче”-диплом за I място и златна лира.

2.Мелани Малинова Георгиева- диплом и златен медал.

3.Красина Николаева Николова- диплом и златен медал.

4.Кирил Деянов Борисов- диплом и сребърен медал.

5.Андреа Мирославова Михайлова- диплом и златен медал.

6.Етна Николаева Илиева- диплом и сребърен медал.

7.Габриела Георгиева Руменова- диплом и златен медал.

8.Анна Илиянова Живкова- диплом и златен медал.

9.Никола Ивайлов Любенов- диплом и бронзов медал.

10.Лора Марио Валентинова- диплом за отлично представяне.

11.Сиана Адрианова Ананиева- диплом и златен медал за словесен фолклор. 

12.Даниел Георгиев Ангелов- диплом и златен медал за словесен фолклор.

13.Диплом за отлична педагогическа дейност се присъжда на Лариса Кирилова-музикален ръководител.

                                           Честито на наградените!!!

ВИДЕО

100_2342 100_2340 100_2336 100_2325 100_2323 100_2319 100_2314 100_2309 100_2305 100_2294 100_2289 100_2280 100_2279 100_2272 100_2266 100_2264 100_2263 100_2258 100_2256 100_2255 100_2253 100_2251

 


 

   „На училище без страх“ призоваха децата от НУ“Архим.Зиновий“
Играта „Думи,които нараняват“,подготвяне на розови стикери, рисунки на тема    „Училище   без страх“ са част от инициативата.

20170222_103611 100_2175 24 20 19 17 14 11 10 8 7 6 3 1

 


 

    Четвъртокласниците изпълниха поетични стихове и слова за Апостола.В знак на признателност към великия българин поднесоха цветя.

100_2125

 

100_2114100_2137

 


 

20161013_142952


 

    Национална седмица на четенето

Учениците от НУ „Архимандрит Зиновий” се включиха активно в Националната седмица на четенето.

Седмицата започна с щафетно четене по класове „Маратонът започна, включи се и ти”.

В останалите дни  учениците участваха  в инициатива за размяна на книги „Нашата библиотека”, състезание по български език за ІV клас  „Аз познавам правописните правила”

Учениците се представиха отлично , а победителите получиха грамоти.

100_1905100_1921100_1920100_1910100_1902100_1900

 


 

    На 24 Юни трио „Българка” откриха XVІ Национален детски фолклорен фестивал с международно участие „Слънце иде” – Дрен 2016.
Във фестивала участие взеха народен хор „Мрачанче” и 7 индивидуални изпълнители. Всички участници се отличиха със златни и сребърни медали:
І място и златен медал за: Народен хор „Мрачанче”
І място и златен медал за: Мелани Стоименова от 4 „А” кл.
І място и златен медал за: Етна Илиева от 3 „А” кл.
І място и златен медал за: Красина Николова от 3 „А” кл.
І място и златен медал за: Андреа Михайлова от 3 „Б” кл.
ІІ място и сребърен медал за: Наталия Станимирова от 4 „А” кл.
ІІ място и сребърен медал за: Мария Симеонова от 4 „А” кл.
ІІ място и сребърен медал за: Валентин Станимиров от 3 „Б” кл.

 


 

    На 23.06.2016 г. талантливите момичета от трио „Българка” – Етна, Красина и Андреа, откриха в

„Park Hotel Moskva” дискусионен форум „Ангажименти на общините по прилагане на новия закон за предучилищното и училищно образование”, организиран от Национално сдружение на общините.

20160623_14524020160623_14502720160623_145102-1

 


 

                             ФЕСТИВАЛ НА СЪВРЕМЕННОТО ИЗКУСТВО

   На 16.04.2016 година в град Радомир се проведе фестивал на съвременното изкуство, с участието на известни артисти, художници, хореографи, певци, фотографи.

В едно от мобилните студиа, учениците от клуб „ Млад Зограф” на НУ”Архимандрит Зиновий” показаха забележителностите на нашия град в изложба на тема „Моят град днес, . .. а утре?”

На детските рисунки присъстваха знакови сгради и  културно- исторически забележителности от Радомир .

В творбите си децата са изобразили  настоящето и бъдещето, разказват с цветове и багри за един малък,но красив и модерен град.

IMG_2566 IMG_2575 IMG_2585

 


 

 От 31 март 2016 започват нашите дейности от Националния „Маратон на четенето“ под надслов „Мишката остави, на книжката се наслади“

 


 

   И тази година талантливите ученици на музикалната педагожка Лариса Кирилова завоюваха призови места в XII Национален детско-юношески конкурс за музикално и танцово изкуство с международно участие „Орфеева дарба” град София.

В раздел „Народно пеене”, втора възрастова група журито отличи с диплом и сребърен медал Красина Николаева и Мелани Стоименова.

Диплом и бронзов медал завоюваха  група за автентичен фолклор „Мрачанче” ,Наталия Станимирова и Валентин Станимиров. Поощрителна награда и диплом получиха Мария Симеонова и Етна Николаева

Пожелаваме им бъдещи успехи!

20160326_16001920160326_16001420160326_13072220160326_12564120160326_12514920160326_12462420160326_124053